top of page

Kryształ Glinojeck - Kurpik Kadzidło 2:0

W 7 kolejce A Klasy Kryształ Glinojeck podejmował zespół Kurpika Kadzidło. Po kontuzji w zespole gospodarzy pojawił się filar defensywy Paweł Lubasiński. Od początku meczu przewagę osiągnął zespół z Glinojecka spychając gości do defensywy. Zawodnicy z Kadzidła próbowali zagrozić gospodarzom grając z kontrataku lecz z ich prób nic nie wynikało. W 29 minucie meczu po dobrym podaniu przez Mariusza Borzykowskiego Jakub Tymiński pokonuje ładnym strzałem bramkarza gości.

Po zmianie stron przebieg meczu nie uległ zmianie. Kryształ prowadził grę, a goście skupili się na kontratakach. W 68 minucie meczu Mariusz Borzykowski podwyższył prowadzenie Kryształu strzałem z około 16 metra. Parę minut później goście mieli swoją najlepszą sytuację w meczu. Z rzutu wolnego dośrodkował zawodnik gości lecz piłka odbiła się od słupka bramki strzeżonej przez Pielacha, a piłka dobijana przez zawodnika z Kadzidła z 2 metrów od bramki poszybowała nad poprzeczką gospodarzy. Do końca meczu wynik już nie uległ zmianie mimo dwóch prób Winieckiego oraz sytuacji Boniewskiego.

Był to 4 mecz Kryształu na swoim terenie i czwarta wygrana. Kolejny mecz Kryształ na własnym boisku rozegra w środę 30 września o godz. 16:00 w ramach rozgrywek Pucharu Polski. Przeciwnikiem będzie zespół MKS Ciechanów. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy.

Bramki:

1:0 29 min Tymiński

2:0 68 min Borzykowski M.

Skład Kryształu:

Pielach (ż) - Długołecki, Lubasiński (ż), Wodzyński, Goszczycki (Przybyszewski), Banaszewski (Skiroski M.), Boniewski, Borzykowski P., Czarnecki (Winiecki) - Tymiński (Sikorski Sz.), borzykowski M.

Kryształ Glinojeck - Wkra Sochocin 2:0

Podczas losowania I rundy Pucharu Polski los przydzielił nam drużynę Wkry Sochocin występującą w lidze okręgowej. Zespół gospodarzy przystąpił w dość

Eksperymentalnym składzie. Na boisku pojawiło się kilku rezerwowych zawodników. W składzie Kryształu zabrakło m.in. Banaszewskiego, Derbina czy Lubasińskiego.

Na początku spotkania wyżej notowany rywal z Sochocina przejął inicjatywę na boisku lecz żadnego zagrożenia pod bramką Betlewicza nie było. Z biegiem czasu to gospodarze przejęli pole gry co udokumentowali bramka Piotra Długołeckiego strzelonego głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przez Pawła Borzykowskiego. Do przerwy wynik nie uległ zmianie mimo dogodnych sytuacji Marcina Sikorskiego czy Jakuba Tymińskiego.

Po zmianie stron zawodnicy Wkry Sochocin stworzyli sobie trzy bardzo dobre okazje strzeleckie lecz zwycięsko z nich wyszedł bramkarz Kryształu. W samej końcówce meczu po bardzo ładnej składnej akcji całego zespołu Szymon Sikorski podwyższa prowadzenie Kryształu.

Wynikiem 2:0 kończy się spotkanie I Rundy Pucharu Polski. Kolejnym przeciwnikiem 16 września o godz. 16:30 będzie zespół Makowianki Maków Mazowiecki

Betlewicz – Długołecki, Przybyszewski (Grzymkowski), Wodzyński, Goszczycki – Czarnecki (Winiecki), Orzechowski, Borzykowski P. (Borzykowski M.), Sikorski M. (Sikorski Sz.) - Tymiński, Safaryn

Bramki:

1:0 Długołecki

2:0 Sikorski Szymon

Orzeł Sypniewo - Kryształ Glinojeck 2:1

Mimo przygniatającej przewagi i wielu dogodnych sytuacji podbramkowych Kryształ Glinojeck przegrywa swój pierwszy mecz w sezonie 2:1

Betlewicz - Lubiński (Długołecki), Przybyszewski, Wodzyński, Goszczycki (ż) - Banaszewski, Boniewski, Borzykowski P., Sikorski Sz. (Tymiński (ż)) - Borzykowski M., Winiecki (Orzechowski)

Bramka dla Kryształu: Borzykowski Mariusz